KARAVAN KAMPÇILIĞI

Ülkemizde kampçılık öncelikle bir dinlenme faaliyeti ve insanların geçici olarak açık havada yaşadığı bir faaliyettir. Kampçılık doğayı ilk elden deneyimleme fırsatı sağlar. Kampçılar balık tutma, avlanma, yüzme, bitkileri, kuşları ve yaban hayatı inceleme ve izleme ve de doğayı fotoğraflama gibi faaliyetlere katılırlar. Bunlar kadar önemli olmakla birlikte, kampçılık insanlara şehir yaşamının stresinden kaçma fırsatı sunar. Kamp alanına veya kamp alanından yürüyüşler söz konusu olduğunda fiziksel faydalar sağlar ve birçok açık hava meraklısı, kampçılığın gençlere özgüven telkin ettiğine ve daha yaşlı kampçılara da, aşina olmayan bir çevrede kendilerine meydan okuma fırsatı sunduğuna inanır.

Kamp Alanları

Çeşitli kampçılık türleri olduğu gibi, kampçıların geçici yuvaları haline getirebileceği çeşitli kamp alanı türleri de vardır. Kamp alanları ormanlarda ve çöllerde, yüksek düzlüklerde ve dağlarda, göl kıyılarında ve okyanus sahillerinde bulunabilir.

Karavancılık & Motorlu Karavancılık

Karavancılık ve Motorlu Karavancılık genç çocuklu aileler, emekliler ve sırt çantası taşıyarak çadır kurmak istemeyenler için gözde bir uğraştır. Her şeyi sırtlarına yüklemektense, Karavan ve Motorlu Karavan meraklıları donanımlarını bir arabada veya karavanda taşır.